Matrioshka Mecheche (trh neziskoviek-diskusia-koncerty)

17.11.2019 od 17.00 hod, Tabačka Kulturfabrik, Gorkého 2, Košice

Multižánrový festival MATRIOSHKA vyvrcholí oslavou Medzinárodného dňa študentstva a 30. výročia Nežnej revolúcie podujatím s názvom MATRIOSHKA MECHECHE. Koncertom kapiel Korben Dallas a B-Complex bude predchádzať diskusia na tému „Deti rozdelenej Európy“, ktorej sa zúčastnia aj samotní interpréti . Počas večera bude tiež v Tabačke prebiehať neformálny trh neziskoviek, občianskych združení a nadácií spolupracujúcich so študentmi a mladými ľuďmi, na ktorom sa môžete dozvedieť niečo o ich súčasných aktivitách a plánoch do budúcna, nadviazať nové kontakty alebo sa len tak voľne porozprávať.

Časový harmonogram:

17:00-20:00
Neformálny trh neziskoviek ,občianskych združení a nadácií


17:00-18:30
Diskusia: „Deti rozdelenej Európy“- moderuje Braňo Sobinkovič


19:00
Koncert Korben Dallas (spoplatnený)

21:00
Koncert B-Complex (spoplatnený)

Korben Dallas sa za niekoľko rokov vypracovali z undergroundovej scény na jednu z najžiadanejších slovenských klubových a festivalových kapiel. Ich prelomový album Karnevalová vrana (2013) im priniesol tri ceny Radio_Head Awards, vrátane ceny pre najlepší singel (Otec) a ceny pre najlepšiu koncertnú kapelu. Najnovším albumom Korben Dallas je Bazén (2019).

B-complex je úspešný slovenský export. Drum&bass projekt, ktorý prerazil najmä vďaka hitu Beautiful Lies je známy na dnb scéne po celom svete. Vďaka svojim skladbám remixom a skúsenostiam z klubov aj veľkých festivalov, je dnes B-complex zabehnutá slovenská značka. V roku 2015 Matia, ktorá za projektom stojí, ohlásila svoj comingout, a aj takto chce pomôcť propagovať toleranciu a slobodu byť samým sebou na Slovensku.

Zmena programu vyhradená.

Jednotné vstupné:

8 Eur – študenti ISIC/EURO 26, ZŤP, dôchodcovia – v predpredaji (Ticketportal) do 16. 11
10 Eur – nezľavnený – v predpredaji (Ticketportal) do 16.11
12 Eur – jednotný lístok , predaj na mieste v deň konania od 15:00 hod.

 

Projekt podporila nadácia ERSTE Foundation.

Projekt je spolufinancovaný mestom Košice. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Partnerom diskusie je Sober Consulting.