1989: RESISTANCE

STOLOVÁ SPOLOČENSKÁ HRA 

 

 

1989

1989 QR

Rok vzdoru "1989: The year of resistance" je medzinárodný vzdelávací projekt pre študentov a mladých ľudí zo Slovenska, Poľska, Rumunska a Nemecka. Cieľom bolo spoločne, vzájomnou spoluprácou vyvinúť spoločenskú stolovú hru vychádzajúcu z udalostí súvisiacich s pádom komunizmu v krajinách východnej Európy v roku 1989. V rámci príprav sme organizovali tri medzinárodné stretnutia mladých ľudí z krajín východnej Európy: v poľskom Krakove, v Košiciach na Slovensku a v Dete, blízko mesta Temešvár, štvrtého najväčšieho mesta v Rumunsku. 

Základné info o novej spoločenskej stolovej hre:

  • Jedná sa o vzdelávaciu strategickú stolovú hru. 
  • Hra je pr 2-4 hráčov
  • Cieľom hry je zozbieranie hracích kariet, ktoré symbolizujú aktívne zapojenie sa hráčov do anti-komunistickej opozicie. Aby tieto karty hráč získal, musí preukázať vedomosti o 80-tych rokoch vo východnej Európe, so zameraním sa na posledné roky tejto dekády
  • Prvý hráč, ktorému s apodarí zozbierať čo najväčší (alebo všetky) karty vyhráva-najväčšmi sa podieľal na oslobodení krajiny spod vlády totality
  • Hra sa odohráva vo fiktívnom komunistickom meste. Jednotlivé hracie prvky (polia) hry je možné nájsť v akomkoľvek meste vo všetkých krajinách bývalého Východného bloku. Hráči sa pohybujú po meste, navštevujú kľúčové miesta a interaktujú s nimi. 
  • Hra obsahuje: 110 kariet, 120 žetónov, 2 kocky, 5 hracích figúrok

Stolová spoločenská hra je k dispozícii už aj online

  • Hra 1989: The Year of Resistance je voľne k dispozícii aj na stiahnutie vo formáte pdf. Hra je dostupná pre každého a po jej stiahnutí a vytlačení si ju môže zahrať ktokoľvek a kdekoľvek. 
  • Stiahnuť si ju môžete prostredníctvom QR kódu vľavo alebo kliknutím na nasledovný odkaz: 1989 The Year of Resistance

Koordinátor projektu:

Aurea Libertas Institute

Partner projektu:

Matrioshka LOGO HEAD BACKGROUND 960x240

Partner projektu:

Ariadne.eV

ADI Timis Torontal

EU_flag

Projekt "1989: Pád komunizmu vo východnej Európe, rozvoj strategická hra pre mladých Európanov" je realizovaný v rámci programu Európa pre občanov, Časť 1 "európska pamäť", spolufinancovaný Európskou úniou.