repre-black

bus-tour-black

kino-black

quiz-black

divadlo-black

 

koncert-black


MATRIOSHKA MECHECHE - VÝSTAVA "AKO SA ŽILO VAŠIM ROVESNÍKOM DO ROKU 1989" A NEFORMÁLNY TRH NEZISKOVIEK

Oslava Medzinárodného dňa študentstva a spomienka na Nežnú revolúciu. Koncertu kapiel Bobova diéta a Puding pani Elvisovej (PPE) bude predchádzať otvorenie výstavy Kláry Kohotovej: "Ako sa žilo vašim vrstovníkom do roku 1989?". Počas celého večera bude v Tabačke prebiehať aj neformálny trh neziskoviek , občianskych združení a nadácií spolupracujúcich s študentmi a mladými ľuďmi, na ktorom sa môžete dozvedieť niečo o ich súčasných aktivitách a plánoch do budúcna, nadviazať nové kontakty alebo sa len tak voľne porozprávať.

Svoju účasť na neformálnom trhu neziskoviek, nadácií a občianskych združení prisľúbili Nadácia Zastavme korupciu, Res Publica OZ, Lesoochranárske zoskupenie VLK, PRIDE Košice, Ekocentrum Sosna, Haliganda a Usmej sa na mňa - občianske združenie. 


Klára Kohoutová vo svojom výstavnom projekte s témou "Ako sa žilo vašim vrstovníkom do roku 1989?" približuje priebeh revolučných udalostí na východnom Slovensku. Prostredníctvom rozhovorov metódou orálnej histórie s rôznymi ľuďmi hľadá odpovede na to, ako sa pamätníci pozerajú na dobu neslobody  s odstupom času. Dnes pamätníci, v tej dobe však mladí ľudia.


KEDY: 17.11.2016 o 18:00

KDE: Tabačka Kulturfabrik, Gorkého 2

Vstup voľný

Podujatie na facebookuIkonka FACEBOOK