Druhá pobrežná Pecha Kucha v roku 2017 bude venovaná festivalu Matrioshka. Vo štvrtok 16. novembra sa v Bábkovom divadle predstavia:

Nadácia Zastavme korupciu, ktorá sa snaží obmedziť korupciu na Slovensku.

Food Not Bombs, voľné združenie neformálnych skupín, ktoré varia vegánske jedlo pre ľudí bez domova po celom svete

Mária Bujňáková, ktorá vytvorila spoločenskú hru Panelák, jej cieľom uhádnuť rôzne typy susedov a spoločne postaviť panelák.

Krížom Krážom, prvý animovaný film vyšívaný tupou ihlou.

Klára Kohoutová, ktorá predstaví metódu skúmania Oral history a výstavu “AKO sa žilo našim rovesníkom do roku 1989?”

Dekomunizace, o.s., pražské združenie, ktorého cieľom je zbaviť Komunistickú stranu a jej členov podielu moci v Českej republike neustálym nenásilným pripomínaním zločinov tejto ideológie verejnosti.

Divadlo Na Peróne, Košické autorské divadlo, ktorého inscenácie odzrkadľujú potrebu reagovať na citlivé témy.

PRIDE Košice, platforma, ktorá prináša dúhu na východ a každý rok vytvára priestor, v ktorom sa majorita i minority môžu stretávať a spoznávať.

Vstupné je 1 €.

Každý autor má k dispozícii 20 obrázkov, každý obrázok svieti na plátne 20 sekúnd. Formát Pecha Kucha Night vymysleli a v roku 2003 v Tokiu uskutočnili architekti Astrid Klein a Mark Dytham. Pecha Kucha Night sa rozšírila do viac ako 900 miest sveta a kapitolu Východného pobrežia, Košíc. Pecha Kucha Night Košice #45 je súčasťou festivalu Matrioshka, ktorý organizuje občianske združenie Azimut.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Projekt podporil Creative Industry Košice.
Projekt bol spolufinancovaný z grantovej schémy K13 – Košické kultúrne centrá, Mesto Košice, Košice Turizmus, Visit Kosice a České centrum.

Vstup:

1 € na mieste podujatia