Multižánrový festival Matrioshka vyvrcholí oslavou Medzinárodného dňa študentstva a spomienkou na Nežnú revolúciu podujatím s názvom MATRIOSHKA MECHECHE.

Koncertu kapiel Vladimir 518 + DJ Mike Trafik a B-Complex bude predchádzať diskusia na tému „Deti totality“, ktorej sa zúčastnia obaja interpréti . Počas večera bude v Tabačke prebiehať aj neformálny trh neziskoviek, občianskych združení a nadácií spolupracujúcich s študentmi a mladými ľuďmi, na ktorom sa môžete dozvedieť niečo o ich súčasných aktivitách a plánoch do budúcna, nadviazať nové kontakty alebo sa len tak voľne porozprávať.

Vstup:

8 € – študenti ISIC/EURO 26, ZŤP- v predpredaji do 16. 11
10 € – nezľavnený – v predpredaji do 16.11
12 € – jednotný lístok , predaj na mieste v deň konania od 15:00 hod.

Predpredaj na  www.ticketportal.sk  do 16.11.2017

O interprétoch

Vladimir 518 či X-Kmen, je jeden z najúspešnejších českých rapperov vystupující jednak so zoskupením Peneři strýčka Homeboye (PSH), samostatne, ale aj s ďalšími projektami. Venuje sa tiež tvorbe graffiti, komiksov, kníh, ilustrácií a je vedúcou osobnosťou labelu BiggBoss. Plody jeho práce môžeme tiež zaznamenať v dokumentárnej sérii Kmeny, pre Českú Televíziu.

B-Complex je úspešný slovenský export. Drum&bass projekt, ktorý prerazil najmä vďaka hitu Beautiful Lies je známy na dnb scéne po celom svete. Vďaka svojim skladbám remixom a skúsenostiam z klubov aj veľkých festivalov, je dnes B-complex zabehnutá slovenská značka. V roku 2015 Matia, ktorá za projektom stojí, ohlásila svoj comingout, a aj takto chce pomôcť propagovať toleranciu a slobodu byť samým sebou na Slovensku.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Projekt podporil Creative Industry Košice
Projekt bol spolufinancovaný z grantovej schémy K13 – Košické kultúrne centrá, Mesto Košice, Košice Turizmus Visit Kosice a České centrum

Zmena programu vyhradená.