11.11.

Ikonka MAPA

12.11.

Ikonka VÝSTAVA

13.11.

Ikonka PECHA KUCHA

Festival Matrioshka: Plagát v službách propagandy

Reklama. Je jej veľa. Je všade. Núti nám svoj krikľavý obsah doma, na ulici, v práci. Z billboardov sa k nám prihovárajú budúci, minulí aj súčasní politici, polonahé slečny sľubujú vzrušujúci zážitok pri STK. Neoceniteľný pomocník do domácnosti- odstráni všetky škvrny! A tiež si volajme, míňajme a šporme, kupujme a predávajme, 100% recepty na krásu, šťastie i bohatstvo.

Zvykli sme si. Naše mozgy sa prispôsobili, už reklamy ani nevnímame, triedime informácie nadzvukovou rýchlosťou, pamäť máme na úrovni zlatej rybičky a koncentráciu ratlíka.

Ale  to  je NIČ, NIČ oproti tomu, čo museli znášať tí, ktorí sú dosť starí na to, aby si pamätali Národné výbory, Štátnu bezpečnosť a jednotné roľnícke družstvá. Predstavte si, že štát vám na každom kroku vrieska do tváre prázdne budovateľské heslá a usmiate tváre anonymných pracujúcich, že sa v škole, na úradoch, v televízii, v práci aj v novinách dozviete iba odsúhlasený, správny a vhodný pohľad na vec, spoločnosť, systém, a svet. Zabudni na jednotlivca, si len koliesko v stroji, každodenne vymývaný, formovaný a kontrolovaný.

PROPAGANDA je :“ ovplyvňovanie širokého okruhu ľudí určitými myšlienkami a názormi, ich oboznamovanie s opatreniami štátnych či vládnych orgánov; šírenie ideí a názorov s cieľom získať pre ne prívržencov“.

Jednu z jej mnohých tvárí budete môcť vidieť v galérii Pyecka od 12.11 do 24.11. Už sa na Vás tešia politické propagandistické plagáty bývalého Sovietskeho zväzu , Československa aj okolitých krajín, aby ste sa mohli na vlastné oči presvedčiť, ako ďaleko sa dá zájsť v ideologickom boji o rozum, srdce a dušu človeka.

Na chlebíčky a víno zadarmo dôjdite v stredu, na Vernisáž o polhodinu skôr!

 

Čas: o 19:00 vernisáž

Miesto: Pyecka Gallery, Hlavná 40, Košice

Vstup: voľný

Pozn.: Výstava je otvorená denne od 15:00 do 18:00 hodiny a potrvá do 24. novembra 2014

Podujatie na facebooku: Ikonka FACEBOOK