FESTIVAL SVOBODY - 25 rokov slobody

 

Tento rok uplynie 25 rokov od Nežnej revolúcie, vďaka ktorej žijeme už štvrťstoročie v slobodnej spoločnosti. Chceme si teda pripomenúť, ako a vďaka komu sme slobodu získali a hlavne to, že ju máme. Môžeme slobodne hovoriť, písať, cestovať, študovať. Vážime si toho a chceme spoločne tieto úžasné možnosti náležite osláviť. Spomenieme na to, čo sa pred dvadsiatimi piatimi rokmi udialo a uvedomíme si, ako cenná pre nás všetkých sloboda je.

Festival svobody

Spojili sme sily - od súčasných študentov až po pamätníkov revolúcie, ľudia rozdielnych profesií a záujmov, my všetci so spoločným prianím a myšlienkou - osláviť slobodu a poďakovať za ňu tým, ktorí sa o ňu zaslúžili. Filmový festival, výstavy, projekcie, prednášky, koncerty i divadlá, tým všetkým chceme oslavovať, to všetko bude Festival slobody. Poďme spoločne osláviť 25 rokov slobody!

Pod značkou Festivalu Slobody sa spojili najrôznejšie podujatia organizované k oslavám 25. výročia Nežnej revolúcie. Jedná sa o neformálne združenie občianskych a neziskových organizácií - okrem iného a bez poradia Opona ops, Lucerna, Člověk v tísni, Post Bellum, Budějovický Majáles, Vladimír Hanzel, Knihovna Václava Havla, Pražské Jaro, Iniciatíva Fórum, Devil Inside, Dekomunizace, Český rozhlas , Nadační fond Stránský, Sametové posvícení, Vraťte nám stát, Matrioshka, Albatros, Film a Sociológia a ďalšie.

Spoločne 25 let