14.11.

Icon Literature

15.11.

Icon CINEMA

16.11.

Icon LECTEUR

Festival Matrioshka: Z trezoru rovno do kina, 100 rokov Bohumila Hrabala

Kino Slovan! Kino Čas! Kino Partizán! Kino Apolo! Záhradné kino! Kino Urania! Kino Tatra! Kino Capitol! Kino Dukla! Veritas! Biograf! Amfiteáter! Kino Družba! Kino Úsmev! Bolo kam a bolo na čo chodiť.

Totalitný režim to postupne zmenil. Jeho chápadlá dosiahli všade, a na vedľajšiu koľaj odstavili nejedného skvelého režiséra, výborného scenáristu, kvalitného herca. Tí pritom chceli len poctivo robiť to, čo vedeli najlepšie. A tak síce stále bolo kam, ale nebolo načo chodiť.

Obrovská podpora propagandistickým  a agitačným  filmom , nekorektná cenzúra, neuveriteľné množstvo prekážok,a predsa sa podarilo natočiť zopár filmov, a rovno tie najlepšie filmové skvosty v dejinách československej kinematografie.

Film, ktorý premietneme v spolupráci s OZ Cinefil, je taký výnimočný a dobrý, že do trezoru putoval okamžite. A nedostal sa von dlhých 20 rokov. A čo viac, premietať budeme v bývalom kine Dukla, svojho času taktiež sídlom najlepšieho filmového klubu na Slovensku FK Cinefil a rovno v HD kvalite. Vidíme sa opäť po rokoch v notoricky známy čas 19:19,  na Dominikánskom námestí číslo 8.

40 CS Film

 

Čas: 19:19

Miesto: DKC Veritas (Bývalý FK Cinefil), Dominikánske námestie č.8, Košice

Vstup: 2 eurá

Podujatie na facebooku: Icon FACEBOOK