repre-black

bus-tour-black

kino-black

quiz-black

divadlo-black-red

knihy-black

ngo-black

koncert-black


PATRIK OUŘEDNÍK - EUROPEANA - PREDSTAVENIE JE ZRUŠENÉ

 

Dramatizácia textu Patrika Ouředníka o storočí, v ktorom sa to asi prehnalo s hygienou – telesnou i duševnou, individuálnou i kolektívnou. Návodov na dosiahnutie čistoty, harmónie a blahobytu sa naň zosypalo viac, než mohlo sto akokoľvek pórovitých rokov vôbec vstrebať a než mohol jeden v zdraví prežiť. Ak aj neprežil, mohla byť z neho ešte malá, no užitočná vec – mydlo. V Európe v dvadsiatom storočí sa to mydlilo hlava-nehlava, zvnútra aj zvonka, zľava aj sprava.

Koncept, réžia, hrajú: Kamil Bystrický, Tomáš Plánka
Dramatizácia: Juraj Benko, Kamil Bystrický, Tomáš Plánka
Produkcia: KOLOMAŽ (združenie pre súčasné umenie)

Patrik Ouředník - spisovateľ a prekladateľ, tridsať rokov žijúci vo Francúzku, v súčasnosti profesorom na Univerzite v Nouallaguete. Do svojej emigrácie v roku 1984 samizdatovo prekladal Borisa Viana a Jacquesa Brela. V roku 2014 získal „Státní cenu za literaturu“. Jeho kniha Europeana je najprekladanejšou knihou súčasnosti.

Kniha Europeana, s podtitulom Stručné dejiny dvadsiateho storočia , je v prvom rade provokatívnym, cynickým výletom dejinami 20.storočia, ironickou autorskou výpoveďou o hystérii ľudstva v našej nedávnej minulosti a správou o najkrvavejšom storočí v histórii ľudstva.


KEDY: 15.11.2016 

KDE: Kasárne Kulturpark, budova Alfa, Kukučínova 2

Vstupné v predpredaji: 3€ študenti, ZŤP, dôchodcovia / 5€ 

Predpredaj: ticketportal.sk

Podujatie na facebook-u: Ikonka FACEBOOK