Matrioshka VYSTAVA

Matrioshka DISKUSIA

Matrioshka LITERATURA

Matrioshka AUDIOVIZIA

Matrioshka KINO

Matrioshka KVIZ

Matrioshka DIVADLO

TAKOVEJ BAREVNEJ VOCAS

LETÍCÍ KOMETY

SLOVENSKÁ PREDPREMIÉRA 

Ikonka KINO

15.11.2015 o 18:00

Kino ÚSMEV, Kasárenské námestie 1, Košice

2€ študenti/ 3€ s preukazom ASFK / 4€ bez preukazu

OZ Azimut v spolupráci s OZ Cinefil prinášajú na Festival Matrioshka 2015 v slovenskej predpremiére "TAKOVEJ BAREVNEJ VOCAS LETÍCÍ KOMETY", dokumentárny film o Filipovi Topolovi. 
Celovečerný dokument rozpráva o Filipovi Topolovi, skladateľovi, textárovi, klaviristovi a spevákovi skupiny Psí vojáci, ktorého tvorba zasiahla tri generácie. Charizmatický a všestranne talentovaný umelec na seba začal strhávať pozornosť už od svojich trinástich rokov, jeho potreba slobodného vyjadrovania však v komunistickom Československu skoro narazila. Filipovi a jeho mladej kapele tak nezostalo nič iné, než sa na desať rokov presunúť do alternatívneho prostredia undergroundovej scény. Snímka odkrýva, ako sa v životnom osude a postojoch Filipa Topola odrážala doba pred aj po nežnej revolúcii, jeho posadnutosť hudbou a láska k Mozartovi, ale tiež jeho závažná choroba. Celým filmom prestupujú piesne, ktoré sám Filip Topol označoval za formu svojich denníkov, a jeho poviedky, doplnené postrehy a spomienkami jeho životných súputníkov a priateľov. V neposlednom rade obsahuje záznamy rozhovorov s hlavným protagonistom v unikátnych archívoch, z ktorých mnohé ešte neboli publikované. Špeciálne poďakovanie pre Asociáciu slovenských filmových klubov ASFK.

Cena: 2€ študenti / 3€ s preukazom ASFK / 4€ bez preukazu

Rezervácie: festival @ matrioshka.sk
Rezervácie je potrebné si vyzdvihnúť najneskôr 30 min. pred začiatkom predstavenia. O 17:30 sa nevyzdvihnuté rezervácie uvoľňujú opäť do predaja.
Viac informácií a aktuálny stav podujatia nájdete na facebook-u: Ikonka FACEBOOK

TAKOVEJ BAREVNEJ VOCAS