ESCALATOR FORUM 2015

ESCALATOR FORUM 2015

Pozývame vás na záverečnú konferenciu programu Escalator 2015 s názvom Escalator forum, ktorá sa bude venovať viaczdrojovému financovaniu a fungovaniu kultúry na Slovensku.

Ako uživiť kultúrne centrum či umelecký projekt? Čo znamená vznik Fondu umenia? Zachráni nás všetkých crowdfunding? Aké práva má samospráva? O týchto a mnohých iných otázkach budú prednášať a debatovať hostia z celého Slovenska, ktorí prinesú svoje odborné znalosti aj praktické skúsenosti.

Konferencia je určená profesionálom z oblasti kultúry a širokej verejnosti so záujmom o dianie v kultúre. Vstup je voľný, stačí sa zaregistrovať vyplnením tohto formulára:
http://tinyurl.com/escalatorforum

Organizátormi sú účastníci programu Escalator, ktorí počas celého roka rozvíjali vlastné kultúrne projekty a profesionálne zručnosti. Escalator zastrešuje ho organizácia Creative Industry Košice vďaka podpore Ministerstva kultúry Slovenskej republiky, viac info na www.cike.sk.

Prednášky: Viaczdrojové financovanie kultúry a umenia
Zora Jaurová, Fond umenia
Michal Hladký, Creative Industry Košice
Nina Šilanová a Peter Radkoff, Tabačka Kulturfabrik
Zuzana Duchová, Kreatívna Európa
Róbert Blaško, Žilina-Zárečie

Panelová diskusia: “Ako sa žije kultúre na Slovensku?”
Slavo Krekovič (a4 priestore pre súčasnú kultúru)
Julo Krištof (Nástupište 1-12)
Zuzana Pacáková (Biela Noc)
Monika Tatarková (Bábkové divadlo Na Rázcestí)
Ľubica Demianová (Divadlo Štúdio tanca)
Moderuje: Zuzana Duchová

20.00 Escalator Night, Tabačka/Kulturfabrik
Po konferencii pozývame na afterparty do Tabačky. O zábavu sa postará DJ a VJ sevenminutes, ako aj účastníci Escalátora a ich skúsenosti z celoročného vzdelávania.

 

Posted in Nezaradené.